Forum dla nastolatków

Tu znajdziesz wszystko - zabawê, fajnych ludzi, dla Nas nie ma tematów tabu!


#1 2009-01-06 17:35:02

Garfield

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 139
Powiadamiam: ¿e bêdê wa¿yæ 36 kg 8)

Moje recenzje ;33

Mój ma³y drobiazg; autorki Gigi Anders :



Ksi±¿ka Gigi Anders - Mój ma³y drobiazg - opowiada o m³odzieñczym ¿yciu autorki. Wystêpuje ona w roli g³ównej,  jej dotycz± problemy, rozterki, romanse i codzienne ¿ycie. Autorka, na pocz±tku, t³umaczy czytelnikom istotn± rzecz i tu pozwolê sobie zacytowaæ fragment ksi±¿ki :

[…] Choæ jest to literatura faktu, znajdziecie w niej jedynie cztery prawdziwe, mêskie imiona. Aby chroniæ prywatno¶æ innych ludzi, zmieni³am b±d¼ te¿ pominê³am pewne istotne fakty. 

G.A.


Ksi±¿ka napisana jest we formie pamiêtnika, posiada dziesiêæ rozdzia³ów, ka¿dy z nich opowiada o oddzielnej historii mi³osnej, zawsze zwi±zanej z nieudanym zwi±zkiem i jak±¶ czê¶ci± jej garderoby. Bohaterka i zarazem autorka, jest kolekcjonerk± ubrañ. Lubuje siê w nich, traktuje jak cz³onka rodziny królewskiej. W tej powie¶ci mo¿emy przeczytaæ o niezwyk³ym przywi±zaniu do ró¿owego p³aszczyka, krótkiej kurtki d¿insowej czy do kolczyków z masy per³owej. G³ówn± fabu³± jest umiejêtno¶æ oddzielania mê¿czyzn i garderoby.

Faceci raz s±, a raz ich nie ma, wa¿ne jest, aby nie opu¶ciæ swojej ulubionej garderoby i mieæ w niej oparcie.

Reasumuj±c, to pigu³ka dziesiêciu rozdzia³ów opowiadaj±cych o kompletnie nieudanych zwi±zkach. Dla mnie stawa³o siê to bardzo nudne, gdy¿ z ka¿dym kolejnym rozdzia³em, liczy³am na co¶ fascynuj±cego, innego, a tu zaskoczenie, poniewa¿ zmienia³a siê sukienka i imiê mê¿czyzny oraz miasta, a w±tek nadal by³ nudny i op³akany. Nie jestem nawet w stanie podaæ danych bohaterki, gdy¿ z ka¿dym nowym rozdzia³em zmienia³y siê, a¿ w pewnej chwili nie by³am pewna czy na pewno czytam tê sam± ksi±¿kê. Tak dobrnê³am jako¶ do koñca, choæ o wiele lepiej siê zapowiada³o. Gigi Anders mia³a w rêku inny ni¿ wszystkie, ciekawy temat, jednak nie starczy³o jej talentu, aby dobrze go wykorzystaæ. Mnie ksi±¿ka nie przypad³a do gustu, od³o¿y³am j± na pó³kê i jestem pewna, ¿e nie siêgnê po ni±. Dosta³am powie¶æ w nieudanym prezencie, którego sama bym nigdy nie wybra³a. My¶lê, ¿e mog³abym spodobaæ siê osob±, które lubi± siê pochwaliæ i powiedzieæ, ¿e przeczyta³o siê ksi±¿kê która ma trzysta kilka stron, poniewa¿ czyta siê j± z lekko¶ci±.

Zniechêci³y mnie przekleñstwa, które mo¿na by³o zamieniæ w ³agodniejszy kopiec s³ów, oraz pisanie ci±giem du¿ymi literami, co w literaturze nie powinno wystêpowaæ.                         
                                                               
Mam jednak sentyment do Gigi, gdy¿ dostrzegam, ¿e pisania nie traktuje tylko jak zabawê, idealn± do opowiedzenia o swoim ¿yciu, lecz przyk³ada siê do jêzyka i stylu pisania, ogromn± staranno¶æ i precyzjê. Ksi±¿kê polecam na d³ugie, nudne zimowe wieczory, jak kto¶ chce sobie poczytaæ o modzie i rozterkach mi³osnych, pewnej pani. *


*Mo¿ecie j± spotkaæ na innych portalach, ale s± napewno mojego autorstwa ;33

Offline

 

#2 2009-01-06 20:25:35

chora_na_glowe

U¿ytkownik

11948856
Sk±d: z paryskich wybiegów ;)
Zarejestrowany: 2008-12-27
Posty: 202
Ile lat?: 16 :)
Jakie imiê?: Madz. :)

Re: Moje recenzje ;33

Recenzja napisana w dosc ciekawy sposób, który mi siê bardzo podoba a sama tak nie potrafie. Jest w tym co¶ prostego, a nie nawijanie tak jak robia to recenzenci, bo oni robia to sztywno i bardzo naukowo. Tu jest prosty jezyk, luz i dlatego taki typ recenzji mnie zachêca do przeczytania. Na pocz±tku troszke nie zrozumia³am jaki sens maja przytoczone s³owa autorki, ale t³umacze to, zê jestem po konku i nie my¶le z przejecia. Jest humorystycznie, a szczególnie mnie roz¶miesza fragment

"G³ówn± fabu³± jest umiejêtno¶æ oddzielania mê¿czyzn i garderoby. "

Zd±¿y³am sobie wyobraziæ jakby to wyglada³o :p Czekam na kolejne recenzje. I szczerze nie mam siê do czego doczepiæ, bo jest na prawdê dobra. Tylko mi tu brakuje fragmencika chocia¿ jednej humorystycznej scenki mi³osnej.. bo to zaciekawia.

A ksia¿ke przeczytam... bo podoba mi siê ¿e s± scenki mi³osne, zaplatane w to ubrania i ogólnie :) fajnie :)


http://www.suwaczek.pl/cache/bb31ceb64a.png

Offline

 

#3 2009-01-06 20:28:09

Garfield

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 139
Powiadamiam: ¿e bêdê wa¿yæ 36 kg 8)

Re: Moje recenzje ;33

no bez skojrzañ dziwnych :P

a humorystycznej historii nie by³o kompletnie ¿adenej ;x

dziêkujê ;)

Offline

 

#4 2009-01-11 01:00:05

Jota.

U¿ytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 147
Jakie imiê?: Nijaka.
Opis na dzi¶: Ludzie lubi± ¿yæ fikcj±.

Re: Moje recenzje ;33

Przynajmniej wiem, ¿e mam siê od niej wystrzegaæ z daleka... xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zuzlowymenag08conquer.pun.pl www.rusycystyka2010.pun.pl www.skokimanager.pun.pl www.dragonballmasters.pun.pl www.geodezja2006ns.pun.pl